Keşfedilmemiş Çocuklar
Tel:+90 212 873 04 05
info@kesfedilmemiscocuklar.com
  • Toplam Ziyaretçi : Sayaç
çocuk projesi

Önce Onlar Mutlu Olsun… Çocuk projelerine dahil etmemiz lazım…

29-11-2018   Keşfedilmemiş Çocuklar

Biraz özeleştiri yapalım; sizin olmak isteyip de olamadıklarınıza doğru yönlendiriyor olabilir misiniz? çocuklarınızı…Bir kursa giderken gerçekten hevesli mi mesela? Sınavlar, dersler, eğitimler gerekli tamam da, her sınav sonucunda ilk üçte olmak zorunda mı?

Geçmişi takmayan, özgüveni yüksek, paylaşmayı bilen, hayata karşı endişelenmeyen, sevildiğini hisseden, sevmeyi bilen, arkadaşlarına, kendisine, çevresine karşı saygılı, sorgulayan, yanlışların değil doğruların peşinden koşan, bu anlamda inatçı bir çocuk yetmez mi size? Her çocuk doktor ya da öğretmen ya da bizlerin istediği kişiler olmak zorunda değil! Her zaman bu konuda her çocuğa söylediğim tek bir şey var “ nerede, nasıl mutlu olacaksa öyle olsun…”

Her çocuk size istediğiniz lüksü vermek zorunda değil…Bizler ne kadar lüks yaşatıyoruz, ne kadar fırsat veriyoruz çocuklarımıza önce bunu sorgulayalım? Çocuklarımız yarış atı değil! Sevdiği, yetenekli olduğu bir işi yapsın bırakın…Sanatla uğraşsın, sporla uğraşsın bazen essin aklına sırt çantasıyla dünyayı dolaşsın… ama mutlu yaşasın! Bizler onlara diretmeden önce bazen kaybetmenin de güzel olduğunu öğretmemiz lazım… Onlara destek olmamız lazım, başarı odaklı olmasın hem kaybetmek de güzel! Diyebilmemiz lazım.

Çocuk projelerine dahil etmemiz lazım… Onlara özgüven kazandırmanın en kısa yolu olabilir. Neye ne kadar yetenekleri olduklarını daha kolay keşfederiz.Unutmayın ! “Nasıl mutlu olacaksa öyle olsun."